Mugen Civic RR Advanced Concept FD2

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 był prawdziwym wojownikiem ninja. Uczniem, który przerósł mistrza. Lżejszy od Mugen RR o 160 kg. Każdą część, którą dało się wymontować, zastąpiono odpowiednikiem z włókien węglowych. Zabieg ten nie ominął nawet dachu. Przednia szyba pozostała szklana, natomiast tylną i boczne wykonano z poliwęglanu. Na samych drzwiach zaoszczędzono w ten sposób ponad 60 kg. Były tak lekkie, że sprawiały problemy przy zamykaniu. Czysty hardkor.

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 Engine

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 EngineSmukłe ciało napędzało większe serce, z 2.2 litra wyciśnięto 260 koni. Przyrost mocy i momentu nastąpił w całym zakresie obrotów. Z tytanu wykonano kompletny układ wydechowy oraz sprężyny, które oprócz niższej masy, lepiej pochłaniały niechciane wibracje. Miały jeszcze jedną przewagę nad stalowymi. Dzięki większej plastyczności tytanu, szybciej reagowały i zapewniały lepszy kontakt kół z nawierzchnią. Opony Potenza RE070 różniły się od seryjnych, Bridgestone przygotował specjalną mieszankę dla obydwu wersji Mugen RR. Pancerne hamulce, ze sztywnymi jak skała zaciskami wykonanymi z jednego kawałka aluminium, posiadały fantastyczną modulację. Miało się wrażenie, że nasza stopa dotykała tarczy bezpośrednio.

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 Front

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 FrontMugen Civic RR Advanced Concept FD2 Back

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 BackMugen Civic RR Advanced Concept FD2 Side

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 SideMugen Civic RR Advanced Concept FD2 Up

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 UpMugen RR Advanced Concept na torze Tsukuba wykręcił czas 1:04:906, a to już terytorium Hondy NSX Type-R NA2. Postęp technologiczny sprawił, że na bazie szkolnego autobusu można było stworzyć potwora mogącego zagrozić superautom. I choć był tylko eksperymentem szalonych Japończyków, udowodnił wszystkim, że Honda nie zapomniała o swoich o wyścigowych korzeniach. W czasach, kiedy inni producenci ratowali się jak mogli i łączyli siły, pozostała autonomiczna i niezależna. Przywróciła nadzieję, że to nie koniec sportowych maszyn spod czerwonego znaku H.

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 Specifications

Mugen Civic RR Advanced Concept FD2 Specifications

Wszystkie wpisy w zakładce Type-R

Dodaj komentarz