Honda Civic Type-R FD2

Honda Civic Type-R FD2 godnie zastąpiła dwa modele: Civica EP3 i Integrę DC5. Odzwierciedlała prawdziwego ducha marki. Po raz kolejny udało się stworzyć samochód, który wzbudzał emocje i powodował uśmiech na twarzy kierowcy. Był torową zabawką z tablicami rejestracyjnymi. Uwagę skupiono na jak najlepszym prowadzeniu i poprawie stabilności podczas ostrego hamowania na zakręcie. Auto bardzo posłusznie wykonywało polecenia. Było szybkie. W swojej klasie bezkonkurencyjne.

Honda Civic Type-R FD2

Honda Civic Type-R FD2Honda Civic Type-R FD2 Interior

Honda Civic Type-R FD2 InteriorZawieszenie Hondy Civic Type-R FD2 zestrojono perfekcyjnie. Zakręty można było pokonywać z gazem w podłodze. Wychodząc z nich miało się wrażenie jazdy autem tylnonapędowym, zero podsterowności. Trakcja była wspaniała. Na wymagającym torze Suzuka ten niepozorny Civic uzyskał lepszy czas niż o wiele mocniejsze ikony japońskiej motoryzacji z końca lat 90-tych: NSX Type-S Zero, Evo VI RS, RX-7 Type RS oraz Skyline GT-R V-Spec. Jak na dwulitrową, wolnossącą i o kilkadziesiąt koni słabszą jednostkę było to nie lada osiągnięciem. Czapki z głów dla inżynierów Hondy.

Honda Civic Type-R FD2 Front

Honda Civic Type-R FD2 FrontHonda Civic Type-R FD2 Back

Honda Civic Type-R FD2 BackType-R w nadwoziu FD2 zmiażdżył Civica EP3 i Integrę DC5 pod każdym względem. Honda przyznała, że obydwa auta nie miały z nowym modelem żadnych szans. Zarówno na prostej, jak i na zakrętach. Projektanci zawiesili poprzeczkę bardzo wysoko, a potem wykonali jeszcze wyższy skok. Hondy spod znaku Type-R zawsze lubiły konkurować z mocniejszymi i droższymi autami, ale tym razem nawet one zostawały w daleko w tyle. Civic FD2 miał ogromny potencjał, który Mugen wykorzystał do stworzenia prawdziwego dzikusa. Powstało tylko 300 sztuk Mugen RR i wszystkie sprzedały się w ciągu zaledwie kilku minut. Dla spóźnialskich części tuningowe były dostępne osobno, choć niektóre z nich zarezerwowano tylko dla posiadaczy wersji RR.

Honda Civic FD2 Mugen RR Front

Honda Civic FD2 Mugen RR FrontHonda Civic FD2 Mugen RR Back

Honda Civic FD2 Mugen RR BackWszystkie wpisy w zakładce Type-R

Dodaj komentarz